Blog
Zalety stosowania mat grzewczych w domu
Maty grzewcze charakteryzują się wysoką energooszczędnością, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej i niższe koszty ogrzewania. Dzięki temu stają się atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych systemów ogrzewania, takich jak grzejniki czy ogrzewanie podłogowe oparte na systemie rur. Ich działanie opiera się na przewodzeniu ciepła za pomocą cienkowarstwowych elementów grzewczych, które równomiernie rozprowadzają energię cieplną po całej powierzchni maty. Skutkuje to efektywnym ogrzewaniem pomieszczeń oraz ograniczeniem strat wynikających z niewłaściwego rozprowadzenia ciepła.
Pompa ciepła – jak dobrać jej moc do potrzeb?
Pompa ciepła to urządzenie, które przenosi energię cieplną z jednego miejsca do drugiego, zazwyczaj z powietrza zewnętrznego lub gruntu do wnętrza budynku. Pompa ciepła działa poprzez przenoszenie energii z jednego medium do drugiego za pomocą czynnika chłodniczego. Pompy ciepła mają wiele zastosowań, takich jak ogrzewanie, chłodzenie i osuszanie budynków. Wykorzystywane są również do produkcji ciepłej wody użytkowej i ogrzewania basenów.
Jak wygląda proces doboru i montażu instalacji fotowoltaicznej?
Pierwszą kwestią przy doborze instalacji fotowoltaicznych jest właściwe oszacowanie zapotrzebowania na energię w budynku, które wylicza się w kWh. Należy także sprawdzić moc przyłączeniową budynku oraz zdecydować, czy instalacja ma być jednofazowa, czy trójfazowa. Kiedy już moc i zużycie zostaną określone, należy wybrać odpowiednią lokalizację dla paneli – może to być dach lub konstrukcja na gruncie. Najlepiej wybierać miejsca dobrze nasłonecznione z ekspozycją na południe i z kątem nachylenia na poziomie około 30 stopni.
Fotowoltaika jako pomysł przeszłości. Co warto wiedzieć?
Energia elektryczna jest niezbędna do zasilania większości urządzeń koniecznych do funkcjonowania budynku. Pozwala ona na korzystanie z hydroforu i systemu centralnego ogrzewania. Jest potrzebna do obsługi wentylacji mechanicznej, oświetlenia albo bramy posesyjnej i garażowej. Dostęp do niej jest wymagany do pracy prawie całego sprzętu RTV i AGD.
Czym kierować się przy wyborze pompy ciepła?
Tanim, a jednocześnie ekologicznym sposobem na ogrzewanie budynków jest wykorzystanie naturalnej energii zgromadzonej w powietrzu, gruncie lub wodzie. Jest to możliwe dzięki pompom ciepła. W Kluczborku ich dobór i montaż oferuje firma Solaris. Zasada działania sprzętu tego typu jest stosunkowo prosta. Za sprawą specjalnego czynnika przepływającego przez wymiennik odbiera ono nawet niewielkie ilości energii, a po sprężeniu powodującym wzrost temperatury, może przekazać ciepło do wody krążącej w instalacji centralnego ogrzewania lub podgrzać ciepłą wodę użytkową.
Jak być eko w domu? 5 praktycznych wskazówek
Osoby, które mieszkają we własnych domach, mają wiele możliwości dbania o środowisko. W grę wchodzi tu m.in. ograniczenie zakupów z dużym śladem węglowym, segregowanie śmieci czy redukcja zużycia wody. Opcji troszczenia się o przyrodę jest jednak więcej, a najważniejszą wśród nich okaże się korzystanie z energii odnawialnej np. w postaci fotowoltaiki. Przekonajmy się, co można zrobić i sprawdźmy, co będzie się z tym wiązało.
5 zalet fotowoltaiki. Przewodnik
Większość urządzeń potrzebnych do normalnego funkcjonowania budynku jest zasilana prądem. Będzie on konieczny do pracy kotła centralnego ogrzewania, pompy dostarczającej wodę, a także oświetlenia i sprzętu AGD. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że wiele osób zaniepokojonych poziomem swoich wydatków na utrzymanie domu decyduje się na zainstalowanie fotowoltaiki. Przekonajmy się, jak działają panele i sprawdźmy, co można dzięki nim osiągnąć.
Na co zwrócić uwagę przy montażu paneli słonecznych? Najczęstsze błędy
Panele słoneczne, inaczej kolektory słoneczne lub solary, to urządzenia przeznaczone do zamiany energii słonecznej w ciepło. Służą do ogrzewania wody w gospodarstwach domowych. Są nie tylko wydajne, ale przede wszystkim przyjazne środowisku, gdyż korzystają ze słońca, a więc źródła odnawialnego. Dodatkowo w znacznym stopniu przyczyniają się do ograniczenia wydatków związanych z podgrzewaniem wody. Mogą być zainstalowane na gruncie lub na dachu o odpowiednim kącie nachylenia. Jednak oszczędności, efektywność ich działania, a tym samym zadowolenie inwestorów zależą przede wszystkim od profesjonalnie wykonanego montażu. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia trudno zrealizować prace z tego zakresu na wysokim poziomie. Poznaj najczęstsze błędy popełniane przy montażu paneli słonecznych.
Poznaj zalety solarnych podgrzewaczy ciśnieniowych
Solarne podgrzewacze ciśnieniowe służą do podgrzewania wody użytkowej przy pomocy energii elektrycznej. Jest to alternatywa dla takich rozwiązań jak panele słoneczne czy pompy ciepła. Taka instalacja jest prosta w montażu i użytkowaniu, a jednocześnie skutecznie pozwala ograniczyć wydatki za ciepłą wodę. Jednocześnie jest rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ wykorzystuje odnawialne źródła energii. Przekonaj się, jakie są najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania solarnych podgrzewaczy ciśnieniowych.
Jak ogrzać dużą przestrzeń mniejszym kosztem?
Duże powierzchnie i wysokie sufity są dużym wyzwaniem pod względem efektywnego ogrzewania. W takich miejscach standardowe techniki grzewcze często generują bardzo wysokie koszty bez odczuwalnych rezultatów w postaci optymalnego komfortu cieplnego. Czy są sposoby na opłacalne i wydajne ich ogrzanie? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.
- « Poprzedni
- 1
- 2
- 3
- Następny »